Misyon & Vizyon

/Misyon & Vizyon
Misyon & Vizyon2015-01-28T22:49:20+00:00

MİSYONUMUZ
Cumhuriyetin temel ilkelerine sahip, Atatürk ilke ve inkilaplarını özümsemiş, ulusaldan evrensele anadilini iyi kullanan, dünya dillerine hakim, daha iyi bir dünya hedefi olan bireyler yetiştirmek.

VİZYONUMUZ
Milli eğitim temel kanununda belirtilen amaçlar doğrultusunda Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, sağlık alanındaki bilimsel çalışmalara açık, insan sevgisiyle dolu, kendine güvenen, dürüst, milli değerlerine bağlı çalışkan bireyler olarak yüksek öğretime, sağlık kurum ve kuruluşlarına DÜNYANIN EN DEĞERLİ VARLIKLARINA HİZMET EDEN insan gücü yetiştirmek için varız.

“Yaşayarak öğrenme“ felsefesini benimseyen Özel MAVİ EGE KOLEJİ olarak amacımız ; sorumluluk alabilen, takım ruhuyla hareket edebilen, üreten, paylaşmayı sorgulamayı ve araştırmayı bilen,sağlıklı ve özgür düşünebilen, doğru kararlar alabilen, sağduyulu, sosyal yönleri güçlü, İnsanlığını ve tabiatında var olan insani değerleri koruyup bilgiyle süsleyen, yapısını korumuş,mesleki ve akademik donanıma sahip, mutlu bireyler yetiştirmektir.Okulumuzda son Eğitim teknolojileri izlenerek, çağdaş ve bilimsel yöntemlerle eğitim verilmektedir. İleri teknoloji ile donatılmış eğitim öğretim ortamında, bilgili, aydın , vizyon sahibi , dinamik ve profesyonel eğitim kadrosu ile öğrencilerimize ,bilgiye ulaşma ve bilgiyi kullanma konusunda rehberlik ediyoruz. Öğretmen -öğrenci dayanışmasının çok güçlü olması öğrencilerimizin motivasyonuna son derece olumlu katkılar sağlamaktadır.Öğretmen – öğrenci arasındaki bire bir iletişim, özellikle, öğrencilerimizin ilgi alanları ve yeteneklerinin belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır.Okulumuzda ezberden uzak, deneye dayalı eğitim benimsenmektedir. Pozitif bilimlerin ışığında eğitim gören öğrencilerimiz laboratuvarlarımızda, deney – gözlem yoluyla; görerek, yaşayarak öğrenme olanağına sahipler. Bu öğrenme şekli, öğrendiklerini unutmamaları açısından da son derece önemlidir.Okulumuzda Başarı rastlantılara bırakılmaz. Her alanda belirli bir plan ve program uygulanmaktadır.

Mavi Ege Koleji ; Eğitim anlayışını baştan aşağı değiştiren , gelişim ve öğrenme ilkelerine bağlı, bireysel farklılıkların göz önünde tutulduğu, bireysel becerilerin bir bütün olarak geliştirildiği , modern yöntemlerin kullanıldığı yenilikçi bir eğitim kurumudur.

Torbalı Kampüs İletişim

Çapak Mevkii No:1, Torbalı, Izmir, Turkey

Telefon: +90(232) 853 29 99 / 853 13 12

Faks: +90(232) 853 30 97