Mavi Zihin Check Up

/, Etkinlikler/Mavi Zihin Check Up
Mavi Zihin Check Up2018-07-24T13:25:03+00:00

Project Description

Mavi Zihin Check Up Nedir ?

Uzak Doğunun lider zihin gelişim programları, insan potansiyelini maksimuma çıkarmaya gönül vermiş tutkulu bir terapist takımı tarafından 2001 yılında kurulmuş ve halen en güncel ve bilimsel zihin egzersizleri eğitim programlarını insanlığın hizmetine sunmaktadır. CognitiveMAP™ testi uygulayarak çocuğun zihin haritasını çıkaran ve sonuçlarına göre SMART™ zihin egzersizleriyle çocuğun zihninin kendi en üst performansına taşıyan kurumumuz bu özelikleriyle klinik düzeydeki Türkiye’nin İLK ve TEK zihin gelişim merkezidir. Kurumumuz, çocuklarını getiren ailelerin çocuklarının zihin egzersizleri (brain fitness) programlarından sonra ne kadar değiştiklerini ve başarı duygularıyla tanıştıklarını gördükten sonra umutlarının yeşermesiyle, güvenlerinin tazelenmesiyle ve mutluluklarının artmasıyla büyümektedir.

 

Zihin egzersizleri (brain fitness) nedir ve niçin bu kadar önemlidir diye sorabilirsiniz. “Zihin Egzersizleri” aynen dikkat ve hafızada olduğu gibi bilişsel ve öğrenme becerilerinin bir diğer adı gibidir. Zihin Egzersizleri diyoruz çünkü tıpkı spor yaparak vücudumuzu nasıl geliştirebiliyorsak, beynimizde aynı şekilde geliştirebileceğimizi söylüyoruz. Öyle ki; yapılan son araştırmalar kaç yaşında olursak olalım beynimizin gelişebileceğini kanıtlıyor. Yeter ki gerekli egzersizi zamanında ve yeteri kadar yapalım. Zihin egzersizi programlarımız beynimizin bu mükemmel gelişebilirlik özelliğini esas alarak oluşturulmuş ve bu temeller üzerine inşa edilmiştir. Amerika’da ve Avustralya’da uzun yıllar kullanılan programların birleşmesi ile oluşturulan zihin gelişim programlarımız, çocuklarımızın öğrenme becerilerini güçlendirmeyi ve geliştirmeyi amaçlamaktadır.
Peki bu egzersizlerin zihin gelişimine katkısı nedir? Yapılan son bilimsel araştırmalar ile zekâyı ve becerileri ölçmek ve görmek adına insan beyninin haritası çıkarıldı. Beyin yapısını oluşturan genel zekâ(IQ) ile duygusal zekâ(EQ) dikkat ve işlem hafızası, dil becerisi, görsel ve vücut algısı gibi kritik beyin alanlarıyla yüksek kaliteli ağ yapısına sahiptir. Beyin kolonlarımız olarak ifade edilen bu 4 alan Brain Fit Studio’daki eğitimlerde tam olarak odaklandığımız noktalardır. Elbette ki öğrenme becerilerinin geliştirilebileceğini, davranışlarımızın değiştirilebileceğini biliyoruz peki ama bizler değişirken ve gelişirken beynimizde neler oluyor? İşte şimdi cevabını biliyoruz! Bu değişmeler ve gelişmeler genel ve duygusal zekâ ağının yapılanması ve geliştirilmesi ile oluyor.
Kısacası daha parlak beyinler inşa ediyoruz!

Torbalı Kampüs İletişim

Çapak Mevkii No:1, Torbalı, Izmir, Turkey

Telefon: +90(232) 853 29 99 / 853 13 12

Faks: +90(232) 853 30 97