Torbalı Kampüsü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

/Torbalı Kampüsü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Torbalı Kampüsü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi2015-06-15T06:23:30+00:00

ÖZEL MAVİ EGE  MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ İLE HER ÖĞRENCİYE BİR GELECEK

Yardımcı sağlık personelleri, sağlık hizmetlerinin etkin bir biçimde sunulmasında önemli basamaklardan biridir. Sağlık hizmetlerinin verilme sürecinde hekimler kadar iyi yetiştirilmiş yardımcı sağlık personellerine ihtiyaç duyulmaktadır.Özel Mavi Ege Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yardımcı sağlık personellerinin yetiştirilmesiyle görevlendirilen bir sağlık meslek lisesi olarak   hizmete başlamıştır.

Uzman eğitimci kadromuzla öğrencilerimize mesleki beceri kazandırma ve öncelikle de mesleklerini sevdirip başarılı hale gelmelerini hedefliyoruz.

 

Misyonumuz

Türk Milli Eğitiminin temel amaçları, sağlık eğitiminin özel amaçları, ülkemizin temel değerleri ve stratejisine uygun eğitim-öğretim sunmak; sağlık bilgisi, becerileri ve uygulamaları ile donatılmış; insanlığa ve ülkesine karşı sorumluluklarını bilen; Atatürk İlke ve İnkılapları’na bağlı; din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin ekip anlayışıyla çalışabilen; çağdaş bilgi ve teknolojiyi kullanabilen, bilgiye dayalı sağlık bakımı hizmeti sunabilen; donanımlı, profesyonel sağlık personeli yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Öğrenmenin temel ihtiyaç kabul edildiği bir ortamda sağlıksal, kültürel, sosyal, sanatsal ve sportif etkinliklerde başarılı; sağlık hizmetleri alanlarında uluslararası niteliklerde faaliyet gösteren ve her şeyden önce dil, din ve ırk ayrımı gözetmeksizin mesleğini icra eden öğrenciler yetiştirmek; onları yüksek öğretime hazırlamak ve sağlık alanındaki paydaşların gereksinimlerini hızlı, kaliteli ve etkili çözümlerle karşılayan öncü bir lise olmaktır.

Torbalı Kampüs İletişim

Çapak Mevkii No:1, Torbalı, Izmir, Turkey

Telefon: +90(232) 853 29 99 / 853 13 12

Faks: +90(232) 853 30 97